ČAJ NA DNES: ZELENÉ HÁČIKY / GOU QING - SVIEŽI ZELENÝ ČAJ S DROBNEJŠÍM LISTOM.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Bada 2017 Gushu Ping Cha 100g

"Divoký jelenček" - koláč 100g

Koláčik zeleného (sheng) pu-erhu lisovaný z listov divoko rastúcich starých čajových stromov. Zmes maocha zo stromov starých 150 a viac rokov z širšieho regiónu hory Ba Da. Starostlivo vybrané stromy sú oberané šetrne a raz do roka na jar.

Pomerne silný a osviežujúci čaj, s čistou chuťou príjemných ryžových tónov. V závere s výraznou sladkastou chuťou, ktorá sa postupne prehlbuje a vyvíja. Čaje z Bada sú často prirovnávané k čajom z Bulang, len majú tenšiu, sviežu chuť a unikátnu vôňu.

Čaj má obrovskú silu, vydrží mnoho a mnoho nálevov (môžete si ich smelo vychutnávať behom celého dňa) a má veľký potenciál ďalej zrieť. Vynikajúci už teraz, ale behom 5-10 rokov (aj neskôr) bude čoraz lahodnejší a lepší.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
37,00 €

Výber hmotnosti

Príprava: 6 - 8 g puerhu vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod/ provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Ba Da Shan
Zber/ rok výroby: 28. marca 2017