Pro milovníky zeleného čaje doporučujeme Meng Ding Mao Feng neboli Ochmýřené vrcholky z pohoří Meng Ding. Ušlechtilý, krásného listu a ještě krásnější plné a lehké chuti.

Bang Wei 2019 Gushu Long Zhu 1ks 8g

Dračie perly z Bang Wei. Svieži a povzbudzujúci intenzívne nasladlý zelený (sheng) pu-erh s tónmi lesného medu. Je spracovaný zo starých divoko rastúcich čajových stromov z menej známej oblasti Bang Wei v Lancangu. Lisovaný je do guličiek po ôsmich gramoch pre jednoduché dávkovanie.
Čaj je mimoriadne silný, vydrží mnoho a mnoho nálevov, môžete si ho smelo vychutnávať v priebehu celého dňa. Má veľký potenciál pre ďalšie zrenie.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
183,00 €

Bang Wei Shan: pomerne neznáma hora v okrese Fu Dong, Lan Cang s rozľahlými lesmi starých divokých čajových stromov. Na hore Bang Wei sa nachádza minimálne 1000 rokov starý čajový strom tranzitného typu Guo Du Xing, ktorý nie je celkom čistým druhom Camelia Sinensis, ani žiadnym iným doposiaľ známym druhom čajovníka. V roku 1993 to potvrdila expedícia 181 expertov a učencov z deviatich krajín, čím sa dokázalo, že prapôvod všetkých čajov na svete je v provincii Yunnan v Číne.


Long Zhu: Dračie perly, tradičný zelený čaj s jazmínom ručne rolovaný do menších guličiek, v posledných rokoch tiež zelený pu-erh lisovaný do väčšších guličiek (jedna gulička = jedna dávka).

Príprava: 6 - 8 g puerhu vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Hmotnosť: 8 g
Miesto/ záhrada: Bang Wai Shan, Lan Cang
Zber/ rok výroby: apríl 2019
Označenie/receptúra: 100% gushu, Yunnan Da Ye