OCHUTNAJTE VÝBEROVÝ TAIWANSKÝ OOLONG DUNG DING SUPERGRADE / ZAMRZNUTÝ VRCHOLČEK. MA SVIEŽU VÔŇU, SLADKÚ, JEMNÚ A OVOCNÚ. PRIPOMÍNA MARHULE, BROSKYNE, TROPICKÉ OVOCIE, ALE ZACÍTIME I KVETOVÉ TÓNY. NÁLEV S MEDOVÝM NÁDYCHOM JE AŽ MLIEČNEJ KONZISTENCIE.

Biela pivonka z Yunnanu / Yunnan Pai Mu Tan

Biela pivonka z Yunnanu je biely čaj spracovaný z veľkolistej variety čajovníka Yunnan Da Ye. Vysoko kvalitný čaj s prirodzeným tvarom listov a veľkým podielom „bai hao“ – bielych chĺpkov z tipsov – vrcholových lístkov. Nálev je žlto – jantárový s výraznou kvetinovou vôňou, chuť je sladká a plná. Vydrží veľké množstvo nálevov. Biely čaj vhodný na každodenné ranné popíjanie.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
6,20 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Na prípravu bieleho čaju sa najviac hodia sklenené konvičky alebo porcelán. Konvičku vyhrejeme vriacou vodou, ktorú vylejeme a do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových lístkov, zalejeme vodou s teplotou 90-100°C, luhujeme 30-45s. Ďalšie nálevy luhujeme o niečo kratšie, čaj by mal zniesť 4-5 plnohodnotných nálevov, pri bielych čajoch z divokých čajovníkov je počet nálevov 5-6.

 

Prečítajte si článok o bielom čaji

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Zber/ rok výroby: 2. apríla 2022
Kultivar: Yunnan Da Ye