Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Červená orchidea / Phoenix Hong Cha

Červený čaj spracovaný z kultivaru Shuixian, varieta Mi Lan Xiang, v ktorom sa krásne snúbi jemná medová vôňa obľúbeného oolongu a osviežujúca ovocnosť červených čajov.

Tmavooranžový nálev ovocno-medovej vône a osviežujúcej plnej chuti. Zo začiatku chutí príjemne ovocne a priamočiaro, ku koncu sa však vracia typický komplexný charakter oolongov z pohoria Fénixa.

 

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
19,20 €

Výber hmotnosti

Ďalší červený čaj z novej vlny. Tento pochádza z pohoria Fénixa, ktoré je známe predovšetkým vďaka osobitým oolongom mnohých vôní. Červené čaje všeobecně sa v posledných rokoch v Číne tešia vyššiemu záujmu.

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Guangdong
Miesto/ záhrada: Feng Huang Shan
Zber/ rok výroby: apríl 2022