ODPORÚČAME NAŠU NOVINKU - TIE GUAN YIN KING / ŽELEZNÁ BOHYŇA MILOSRDENSTVA KRÁĽOVSKÁ. OČARÍ VÁS SVOJOU SVIEŽOU A ČÍROU KVETINOVOU VÔŇOU A JEMNOU CHUŤOU, S DLHOU MEDOVO SLADKASTOU DOCHUŤOU.

Červený drahokam / Hong Bao Shi

Výnimočný červený čaj v chuti a hlavne vo vôni. Má drobnejšie lesklé lístky, starostlivo ručne tvarované do malých guličiek. Počas popíjania sa lístky rozvinú do malých kučeravých tipsov. Pocítime sladkú zrelosť ovocia i jemnú kvetinovosť a medové dozvuky.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
10,40 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Čaj pochádza zo záhrad riadených v prirodzenom režime premeny na celkom organickú záhradu (teraz prebieha tretí rok premeny).

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme. Vďaka vysokému podielu jemných tipsov čaju Červený drahokam odporúčame opatrnejšiu prípravu s vodou okolo 85-90°C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

 

Pôvod / provincia: Čína/ Kuej-čou
Miesto/ záhrada: Fan Jing Shan
Zber/ rok výroby: leto 2018