NÁŠ ČAJOVÝ TIP NA DNES: ODPORÚČAME VEĽMI CHUTNÝ A SVIEŽI BYLINKOVÝ ČAJ OSTRUŽINA MALINOVÁ. PRIAZNIVO PÔSOBÍ NA ZAŽÍVANIE A MÁ PROTIZÁPALOVÉ ÚČINKY. VYSKÚŠAJTE HO S MEDOM, LAHODNÝ JE VŠAK I BEZ DOCHUTENIA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Dian Hong Gong Fu

Červený čaj z oblasti Simao v provincii Yunnan. Nálev má oranžovo-červenú farbu, chuť je jemná, plná, s tónmi ľahko sušených marhúľ, sliviek a medu. Ako v každom správnom čaji typu Diang Hong nájdete aj tu sladké tóny, ktoré môžu vzdialene pripomínať horkú čokoládu alebo vanilku. Vôňa je výrazná, s každým nálevom jemnejšia a viacvrstvová.  Čaj má tonizujúci účinok, napomáha tráveniu a posilňuje fyzickú silu. List je len ľahko zvinutý a je spracovaný ručne v súlade s pôvodnou technológiou výroby.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
6,00 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Simao
Zber/ rok výroby: apríl 2020