ODPORÚČAME TRI NOVÉ ČAJE: Darjeeling FF Jungpana Muscatel Wonder, Darjeeling FF Gomtee 2020, Darjeeling Giddapahar Autumn Delight SFTGFOP-1.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Darjeeling Giddapahar Autumn Delight SFTGFOP-1

Netypický jesenný zber z kultivaru AV2, ktorý sa pestuje vo vyšších polohách záhrady a spracováva sa veľmi starostlivo, obvykle s nižším stupňom oxidácie.

Vôňa suchého listu pripomína sušené marhule a oriešky, v chuti je nálev sladko jemný, medový a éterický, so stopou kvetín a lúčnych tráv. Veľmi povzbudivý a hrejivý čaj vhodný pre viacero nálevov zalievaných chladnejšou vodou.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
8,50 €

Výber hmotnosti

Novinka

Čajová záhrada Giddapahar je malou rodinnou záhradou situovanou v srdci údolia Kurseong v nadmorskej výške približne 1500 m.n.m., kde zaberá plochu 109 ha. Vďaka svojej polohe ponúka nádherné výhľady na Himaláje. Názov záhrady pochádza z nepálštiny a je možné ho preložiť ako Orlí útes (Eagels' Cliff). Svahy s čajovými krami sú osadené prevažne čínskymi čajovníkmi, ktoré sú naviac väčšinu času zahalené v hmle, čím vznikajú ideálne podmienky pre produkciu nádherných voňavých čajov. Záhrada bola založená už v roku 1881 a výberový čaj od tej doby produkuje bez prerušenia.

Príprava: Na prípravu čaju darjeeling používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 90 - 100 °C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 30/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: India/ Darjeeling
Miesto/ záhrada: Giddapahar
Zber/ rok výroby: tretí (jesenný) zber 2019 (AF, Autumnal Flush)
Označenie/receptúra: AV2, Clonal, SFTGFOP-1