ČAJ NA DNES: ČERVENÁ ORCHIDEA / PHOENIX HONG CHA - NESIE CHARAKTER OOLONGOV Z POHORIA FÉNIXA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Biele dračie perly / Lao Show Mee Long Zhu box 6ks

Špeciálna receptúra z posledných piatich ročníkov Show Mee (2014-2019) vytvorená firmou Sunriver Tea. Lisovaný do jednodávkových päťgramových guličiek. Iskrivo žltý nálev sladkastej ovocnej chuti s výrazným, sladkým aftertastom. Ideálny do práce alebo na cesty. Jedna krabička šiestich kusov na týždeň alebo celý box piatich krabičiek na jeden mesiac.

Na jednotlivých krabičkách je samostatne zobrazených päť čínskych posvätných hôr taoizmu (Wu Yue 五岳 / Päť veľkých hôr) - čaj je vo všetkých rovnaký, balenie je len tematické.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
27,00 €

Výber hmotnosti

Wu Yue : Päť veľkých hôr - posvätné hory (čínskeho) taoizmu

- východ (dong yue 东岳): Tai Shan 泰山 (1 545 m)

- juh (nan yue 南岳): Heng Shan 衡山 (1 290 m)

- západ (xi yue 西岳): Hua Shan 华山 (1 997 m)

- sever (bei yue 北岳): Heng Shan 恒山 (2 017 m)

- stred (zhong yue 中岳): Song Shan 嵩山 (1 494 m)

Podľa taoistickej viery sú hory prostredníkom komunikácie medzi smrteľníkmi a nesmrteľnými. Je to útočisko, cieľ pútnikov a miesto na rozjímanie. Ponúka možnosť žiť v súlade s prírodou. Mnohé z týchto vrcholov boli starovekými šamanskými lokalitami s veľkým miestnym náboženským významom, ktorý mali už pred viac než päťtisícmi rokov.

Tai Shan je zo všetkých týchto čínskych posvätných hôr najvýznamnejšia, a to nielen ako sídlo bohov, ale preto, že je sama vlastne božstvom. Starovekí čínski cisári horu považovali za syna nebeského cisára, starajúceho sa o ľud, ktorému vládne. Púť na Tai Shan vraj absolvovalo sedemdesiatdva cisárov, aby tu debatovali s bohmi.

Long Zhu : Dračie perly, tradične zelený čaj s jazmínom, ručne rolovaný do menších guličiek, v posledných rokoch tiež zelený pu-erh lisovaný do väčších guličiek (jedna gulička = jedna dávka)

Príprava: Na prípravu bieleho čaju sa najviac hodia sklenené konvičky alebo porcelán. Konvičku vyhrejeme vriacou vodou, ktorú vylejeme a do horúcej konvičky vložíme čajové lístky 3-4 g na 100ml vody, zalejeme vodou s teplotou 90-100°C, luhujeme cca 1minútu. Ďalšie nálevy luhujeme o niečo kratšie, čaj by mal zniesť 4-5 plnohodnotných nálevov, pri bielych čajoch z divokých čajovníkov je počet nálevov 5-6.