MÁME DOPLNENÉ ZÁSOBY ČÍNSKYCH BYLÍN - ČERSTVÝ ZBER: KVET RUŽE, KVET JAZMÍNU, KVET CHRYZANTÉMY, PLODY HLOHU, HORKÁ UHORKA, LIST BAMBUSU AJ KUSTOVNICA ČÍNSKA.

Ling Shan Cha

Naša jarná novinka. Nádherný, voňavý a exkluzívny zelený čaj z prvých jarných zberov, ktoré sú veľmi cenené. Listy sú v tvare drobnejších svetlých ihličiek so sviežou vôňou zelených fazuliek, ktoré po zaliatí dávajú svetložltý nálev. V chuti zacítite lahodnosť smotanovo-karamelových tónov, ale i ušľachtilú sviežosť tráv a jarných kvetov. Svojou chuťou i vôňou prinášajú atmosféru jari z ďalekej Číny.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
415,00 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber

Termín Ming Qian Cha - se uváza pri čajoch z najcenejších skorých zberov roka, kedy rašia prvé lístky najvyššej kvality. Doslova znamená čaje zbierané pred sviatkom jari Qing Ming - 清明 (začiatok apríla).

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Prečítajte si článok Čerstvý zelený čaj

Pôvod / provincia: Čína/ Kuang-si
Miesto/ záhrada: Lingshan, Qinzhou
Zber/ rok výroby: marec 2022
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha