NOVINKA! V PONUKE NA NAŠOM ESHOPE SÚ UŽ PRVÉ TOHTOROČNÉ ZELENÉ ČAJE.
OCHUTNAJTE: YUNNAN ZAO CHUN - SKORÁ JAR, DRAČIA STUDŇA VEĽKÉHO BUDHU Z XING CHANG ALEBO LING SHAN CHA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Dračia studňa Veľkého Budhu z Xin Chang / Lung Ching Da Fo

Lung Ching Xin Chang Da Fo alebo Dračia studňa Veľkého Budhu z Xin Chang, vyrobená zo skôr rašiaceho kultivaru Wu Niu Zao - Skorá čierna krava.

Delikátna, ušľachtilá a vysoká sorta Dračej studne s vyberaným a dokonale spracovaným listom. Po vložení listu do vyhriatej konvičky prekvapí jemnou plnou vôňou pražených lieskových orechov. Jemne zelený nálev má hlbokú sviežu, zaoblenú a dokonale hladkú chuť. Nevtieravý, plný a hladký dozvuk v ústach vydrží dlho po dopití.

Odporúčame všetkým milovníkom zelených čajov, zvlášť čajov typu Dračia studňa.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
24,00 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber Novinka

Čaje typu Long Jing z oblasti Xin Chang s priezviskom Da Fo, doslova "Veľký Budha" podľa miestneho chrámu Veľkého Budhu. Oblast Xin Chang leží v provincii Če-ťiang a napriek tomu, že sa tu čaje typu Dračia studňa produkujú už pomerne dlho, oblasť len nedávno uznali ako oficiálneho producenta toho slávneho čaju. Miestne čaje sa naviac rok od roku stávajú obľúbenejšími a rastie nielen ich cena i kvalita. Objavujú se dokonce názory, že čaje z Xin Chang sú lepšie než dnešné čaje z miesta pôvodu Dračej studne, ale to už je na individuálnom posúdení.

Termín Ming Qian Cha - se uváza pri čajoch z najcenejších skorých zberov roka, kedy rašia prvé lístky najvyššej kvality. Doslova znamená čaje zbierané pred sviatkom jari Qing Ming - 清明 (začiatok apríla).

Príprava: Na prípravu zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Če-ťiang
Miesto/ záhrada: Xin Chang Da Fo
Zber/ rok výroby: 8.3.2021
Kultivar: Wu Niu Zao
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha