V PONUKE MÁME ĎALŠIE ČERSTVÉ ZELENÉ ČAJE! OKREM YUNNAN ZAO CHUN (SKORÁ JAR) AJ MENG DING GAN LU (SLADKÁ ROSA) MENG DING SHI HUA (KAMENNÁ KVETINA) A LUNG CHING DA FO. NÁJDETE V SEKCII ZELENÉ ČAJE. 

Meng Ding Shi Hua / Kamenná kvetina

Výnimočný zelený čaj z plantáží na hore Meng Ding. Starostlivý jarný zber, prvý v tomto roku, ktorý obsahuje iba vrcholové púčiky s jedným malým lístkom. Čaj s hutnou vôňou pripomínajúcou byliny, ktorý vás doslova uhranie. Po zaliatí sa zjemní a je príjemne sladkastý, bylinný až kvetinový. Chuť je plná, oblá a zamatová na podnebí, s dlhou a zľahka korenistou dochuťou. 

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
35,00 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber Novinka

Termín Ming Qian Cha - se uváza pri čajoch z najcenejších skorých zberov roka, kedy rašia prvé lístky najvyššej kvality. Doslova znamená čaje zbierané pred sviatkom jari Qing Ming - 清明 (začiatok apríla).

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Prečítajte si článok Čerstvý zelený čaj

Pôvod / provincia: Čína/ Ś-čchuan
Miesto/ záhrada: Meng Ding Shan
Zber/ rok výroby: 10.3. 2022
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha