Čajový tip: ochutnajte vynikajúci červený čaj Formosa Ruan Zhi, ktorý pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan.

Meng Hai 2007 Tuo Cha 100g

Malé hniezdo z oblasti Meng Hai. Nálev tmavo-oranžovej farby s intenzívnou vôňou a pre Meng Hai typickou sladkastou a plnou chuťou. Čaj zrel v Číne v suchom sklade od jeho výroby v roku 2007.

Tuo Cha označuje pu-erh zlisovaný do tvaru hniezda alebo misky. Je to jeden zo základných tvarov, do ktorých sa pu-erh tradične lisuje. Balenie sa skladá z 5 kusov zabalených do bambusu alebo papiera. Bežná tradičná hmotnosť je 250g, ale vďaka zvýšenému záujmu o pu-erh sa v posledných rokoch bežne stretávame s menšími hniezdami, ktoré vážia obyčajne 50 alebo 100g. Na čínskom trhu sa ale tieto malé hniezda nedajú kúpiť, pretože po nich nie je dopyt.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
679,00 €

Výber hmotnosti

Príprava: 8 - 10g puerhu vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Meng Hai
Zber/ rok výroby: sber: jar 2007,lisovanie: jar 2010