Čajový tip: ochutnajte vynikajúci červený čaj Formosa Ruan Zhi, ktorý pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan.

Narcis z hôr Wu Yi / Shui Xian

Oolong Narcis z hôr Wu Yi je čaj známy aj pod menom „Vodná víla“. V našej ponuke útesových oolongov je prvým, ktorý otvára bránu do tejto kategórie oolongov. Vyznačuje se veľkým tmavohnedým listom, a ostrejšou pečenou a praženou vôňou. V hnedooranžovom náleve pocítime miernu dymovosť, na pozadí sú však zastúpené i ovocno-kvetinové sladké tóny.

Narcis z hôr Wu Yi - jeden z najznámejších útesových (yancha) oolongov. Vyrába sa z rovnomenného kultivaru, ktorý sa zbiera počas neskorej jari. Tento konkrétny Shui Xian je predstaviteľom základnej triedy útesových čajov, ktorého hlavným rysom je rýchlejšia výroba s použitím elektrických pecí, čím je možné dosiahnuť nízku cenu aj u týchto vzácnych a pri tradičnom spracovaní i veľmi drahých čajov. Výsledkom je určitá ohnivosť čaju a teda výraznejšie pražené tóny.
Príjemne zahrievací čaj, a i keď ide o základnú triedu, milovníci silnejšie pražených oolongov si určite pochutia. Výborný čaj za výbornú cenu.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
7,30 €

Výber hmotnosti

Príprava: Na prípravu čaju oolong používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: Wu Yi Shan
Zber/ rok výroby: jar 2019