OCHUTNAJTE PRÉMIOVÝ TMAVÝ PU-ERH NAJVYŠŠEJ KVALITY MENG HAI FANG CHA 2017. TMAVOČERVENÝ NÁLEV VONIA SLADKASTO, ČAJ MÁ HLADKÚ, PLNÚ A VYZRETÚ CHUŤ S ORECHOVÝMI VYZRETÝMI TÓNMI.

Nešľachtený biely čaj / Cai Cha

Vysoko kvalitný „divoký“ biely čaj. V nálevoch sa dá rozpoznať „nazbieraný“ čas silných čajových lístkov. Nezameniteľná chuť a vôňa. Odporúčame!

Biely čaj z prirodzene sa rozmnožujúcej variety pôvodných čajových kríkov rastúcich v oblasti Fu Ding. Čajovníky sa nemôžu oberať každý rok, pretože potrebujú dlhší čas na regeneráciu. Nálev je iskrivo žltý, vôňa svieža a kvetová. Chuť hebká a plná, čerstvá. Dlhá a príjemne sladnúca dochuť.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
9,60 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Fu Jian Cai Cha - skupina voľne súvisiacich prirodzene sa vyvíjajúcich kultivarov, pôvodom pravdepodobne z Wu Yi Shan.

Príprava: Na prípravu bieleho čaju sa najviac hodia sklenené konvičky alebo porcelán. Konvičku vyhrejeme vriacou vodou, ktorú vylejeme a do horúcej konvičky vložíme čajové lístky 3-4 g na 100ml vody, zalejeme vodou s teplotou 90-100°C, luhujeme cca 1minútu. Ďalšie nálevy luhujeme o niečo kratšie, čaj by mal zniesť 4-5 plnohodnotných nálevov, pri bielych čajoch z divokých čajovníkov je počet nálevov 5-6.

Prečítajte si článok o bielom čaji

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: Fu Ding
Zber/ rok výroby: apríl 2019
Kultivar: Fu Jian Cai Cha