NÁŠ ČAJOVÝ TIP NA DNES: ODPORÚČAME VEĽMI CHUTNÝ A SVIEŽI BYLINKOVÝ ČAJ OSTRUŽINA MALINOVÁ. PRIAZNIVO PÔSOBÍ NA ZAŽÍVANIE A MÁ PROTIZÁPALOVÉ ÚČINKY. VYSKÚŠAJTE HO S MEDOM, LAHODNÝ JE VŠAK I BEZ DOCHUTENIA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Orientálna Kráska z Číny / Guangxi Dong Fang Mei Ren

Oriental Beauty

Obľúbený čaj Kráľovnej Alžbety II. Ušľachtilý, jemný, s vôňami sladkého ovocia. Chuťou a farbou nálevu pripomína skôr červený čaj.

Podmanivá kráska z Číny v základnej sorte pochádza od rovnakého producenta ako výberový variant z provincie Kuang-si. Bohato ochmýrené lístky s typickou ovocnou až medovou vôňou. Nálev oranžovej farby, s ovocnou vôňou a plnou, komplexne sladkou a rozvíjajúcou sa chuťou.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
18,00 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Kráska z Číny sa môže smelo prirovnať k tým taiwanským. Pochádza z provincie Kuang-si, ktorá je klímou blízka Taiwanu. Vyrobená je z malolistého kultivaru Qing Xin Da Mao/You - podľa mnohých zdrojov najlepšieho kultivaru na výrobu Dongfang Meiren čajov. A naviac ju spracovali taiwanskí producenti s dlhoročnou skúsenosťou.

Príprava: 6 g čaje oolong vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd. Pre optimálny výsledok na prípravu Oriental Beauty odporúčame použiť vodu cca 85°C.

Pôvod / provincia: Čína/ Kuang-si
Miesto/ záhrada: Long Kou
Zber/ rok výroby: júl 2020