NOVINKA! V PONUKE NA NAŠOM ESHOPE SÚ UŽ PRVÉ TOHTOROČNÉ ZELENÉ ČAJE.
OCHUTNAJTE: YUNNAN ZAO CHUN - SKORÁ JAR, DRAČIA STUDŇA VEĽKÉHO BUDHU Z XING CHANG ALEBO LING SHAN CHA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Osem nesmrteľných / Ba Xian Xiang

Veľmi zaujímavý čaj, v ktorom je možné nájsť až osem rôznych vôní. Každý, kto čaj popíja, ale väčšinou cítí iba jeden či dva tóny silnejšie než ostatní. Vôňa tohto čaju je tenká, ušľachtilá, prenikavejšia, nechýba ani výrazná sladkosť s náznakom smotany a vanilky. Ovocné tóny pripomínajú jablká, citróny, marhule, trochu aj orchideu. Prenikavo ovocný, charakterný a nádherný fénixový oolong!

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
13,70 €

Výber hmotnosti

Novinka

Osem nesmrteľných /Ba Xian/ je osem postáv z čínskej mytológie. Aj keď sú v príbehoch a mýtoch schopný činiť nadľudské výkony a ovládajú nejedno magické tajemstvo, nejde o žiadnych bohov. Boli to ľudia, ktorí sa naučili žiť v harmónii podľa zákonov prírody a vesmíru a svoju nesmrteľnosť získali ako dar od bohov. Považujú sa za symbol šťastia a dlhovekosti.

Príprava: Na prípravu čaju oolong používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3 - 4 g čajových listov na 100 ml vody, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Guangdong
Miesto/ záhrada: Feng Huang Shan
Zber/ rok výroby: 15.apríla 2019