Novinka: nové hrnčeky a čajové misky od Tatranskej keramickej dielne ORBIS v sekcii ČAJ A UMENIE.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Simao Cha Tou 2010-2014

„Čajové hlavy“ z oblasti Simao, zmes zberov z rokov 2010-2014. Krásne a veľké, pevne „zlisované“.

Plné, výrazne sladkasté s ľahko vyzretou chuťou na mnoho nálevov.

Cha Tou alebo „čajové hlavy“ (alebo nugetky či hrudky) je v Číne známy a ľahko dostupný druh tmavého (shu) pu-erhu, ktorý vzniká samovoľne dôsledkom pôsobenia tlaku a tepla na dne hromád čaju pri procese wo dui („vlhčenie hromád“).

Na konci tohoto postfermentačného procesu sa čaj triedi podľa veľkosti a kvality. Tieto samovoľné zhluky listov zo spodnej časti hromád, ktoré sú pomerne väčšie a ťažšie ako zbytok, sa potom veľmi ľahko vytriedia. Väčšina producentov pu-erhu ich cielene zhromažďuje (niekedy aj viac rokov po sebe) a potom ich predáva zvlášť, vo forme sypaného alebo lisovaného čaju.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
8,80 €

Výber hmotnosti

Príprava: 6 - 8 g puerhu vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod/ provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Simao
Zber/ rok výroby: 2010 - 2014