NOVINKA! V PONUKE NA NAŠOM ESHOPE SÚ UŽ PRVÉ TOHTOROČNÉ ZELENÉ ČAJE.
OCHUTNAJTE: YUNNAN ZAO CHUN - SKORÁ JAR, DRAČIA STUDŇA VEĽKÉHO BUDHU Z XING CHANG ALEBO LING SHAN CHA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Skorá jar / Yunnan Zao Chun

Skorá jar je už tradične prvým jarným zeleným čajom, ktorý sa k nám dostane veľmi skoro po jeho zbere, spravidla už začiatkom marca. Tešíme sa na závan jari, ktorý k nám prichádza z ďalekých plantáží v Číne. V chuti cítiť ráznejší charakter, nesie v sebe silu prvých jarných lístkov, ktoré vás zaručene povzbudia. Spôsobom prípravy s ochladenou vodou sa však dá pripraviť aj v jemných tónoch.
Zao Chun je svieži aromatický zelený čaj z vyšších polôh okolia Ying Pan Shan (1100 m.n.m.) zo skorého zberu, tento rok bol zbieraný 22. februára 2021 v oblasti Simao v provincii Yunnan. Má pekný rovnomerný veľký list jasno zelenej farby, plný páperových tipsov. Vôňa i chuť sú veľmi výrazné, s miernym ovocným nádychom a stopou po gaštanoch. Nálev má jasnú sýtožltú farbu.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
10,50 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber

Príprava: Na prípravu zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Simao, Ying Pan Shan, 1100 m.n.m.
Zber/ rok výroby: 22. februára 2021
Kultivar: Yunnan Da Ye