ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Song Luo

Zelený čaj priamo zo slávnej hory Song Luo v provincii An-chuej. Zber a spracovanie tohto čaju má pomerne prísne pravidlá. Zber sa začína počas daždivých dní na poliach (Gu Yu-obdobie od 20.4.), zbierajú sa iba jemné čerstvé výhonky – pupeň s druhým a tretím lístkom. Spracovanie prebieha rovnako ako pri všetkých zelených čajoch, ktoré sa spracúvajú na panviciach. Tmavozelený list je stočený do menších voľnejších guličiek. Vôňa suchého listu vo vyhriatej konvičke je jemná, trávnatá, s kvetinovým nádychom. Nálev je žlto iskrivý a celkom priezračný. V chuti je čaj zamatovo plný, svieži, s bohatou škálou chuťových odtieňov. Výborný čaj na každodenné popíjanie.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
274,00 €

Výber hmotnosti

Song Luo je čaj s dávnou históriou. Za dynastie Čchin slávny básnik Wu Jiaji dokonca napísal zbierku básní 'Piesne o čaji zo Song Luo' (Songs of Song Luo Tea), ktorá, ako názov napovedá, je venovaná oslave tohto výnimočného čaju. Odkazov na čaj zo Song Luo nájdeme v dejinách mnoho, predovšetkým na jeho liečivé účinky. Za zmienku stojí citát z knihy zo 17. storočia, ktorý charakterizuje tento čaj: „Zásadný rozdiel medzi čajom Song Luo a ostatnými čajmi sú tri dôležité body - farba je jasnejšia, vôňa výraznejšia a chuť sladšia.“

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

 

Pôvod / provincia: Čína/ An-chuej
Miesto/ záhrada: Xiu Ning, Song Luo Shan, 800 m.n.m.
Zber/ rok výroby: 20. apríla 2022