V PONUKE MÁME ĎALŠIE ČERSTVÉ ZELENÉ ČAJE! OKREM YUNNAN ZAO CHUN (SKORÁ JAR) AJ MENG DING GAN LU (SLADKÁ ROSA) MENG DING SHI HUA (KAMENNÁ KVETINA) A LUNG CHING DA FO. NÁJDETE V SEKCII ZELENÉ ČAJE. 

Vôňa štyroch šálok / Meng Ding Si Bei Xiang

Patrí medzi veľmi obľúbené ranné zelené čaje, s výraznejšou chuťou do gaštanových tónov. Ponúkame ho všetkým, ktorí v zelenom čaji oceňujú jemnejšie tóny. Čaj pochádza z pohoria Meng Ding, názov čaju je odvodený z jeho charakteru s krásnou, intenzívnou, sladkou vôňou – čo ale nie je všetko, pretože v čaji sú ukryté štyri vône a chute, ktoré sa prejavujú postupne, s každým nálevom vystúpi do popredia jedna z nich, ktorá v miske dominuje – preto „štyri voňavé šálky“. Žiarivo žltý nálev má rezkú, ľahko zvieravú a silnú chuť s intenzívnou kvetovo-ovocnou stopou na podnebí a s pomaly doznievajúcou dochuťou.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
9,60 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Čajové záhrady v Meng Ding Shan

Pôvod / provincia: Čína/ Ś-čchuan
Miesto/ záhrada: Meng Ding Shan
Zber/ rok výroby: 10.4. 2021