NÁŠ ČAJOVÝ TIP: BADA 2017 GUSHU PING CHA (DIVOKÝ JELENČEK). ZELENÝ PU-ERH Z LISTOV DIVOKO RASTÚCICH ČAJOVNÍKOV. SILNÝ A OSVIEŽUJÚCI ČAJ S CHUŤOU PRÍJEMNÝCH RYŽOVÝCH TÓNOV, KTORÝ VYDRŽÍ MNOHO NÁLEVOV A MÔŽETE SI HO VYCHUTNÁVAŤ POČAS CELÉHO DŇA.

Poradíme vám? +421 910 565 291
Hladať
Voňavý a chutný čaj

Yi Wu 2018 Luo Shui Dong Ping Cha 200g

Nový koláč zeleného gushu (sheng) pu-erhu lisovaný z listov divoko rastúcich starých čajových stromov. Tentokrát priamo z malej dedinky Luo Shui Dong v širšom regióne Yi Wu, maocha zo stromov starých 200 a viac rokov. Starostlivo vybrané stromy, oberané šetrne jedenkrát do roka na jar. Silný a svieži, s kvetinovo-ovocnou chuťou čerstvých gushu, s výrazným aftertastom a silným chi.

Čaj má obrovskú silu, vydrží veľa a veľa nálevov (môžete si na ňom smelo pochutnávať počas celého dňa) a má veľký potenciál pre ďalšie zrenie. Vynikajúci je už teraz, ale behom 5-10 rokov (aj neskôr) bude stále lahodnejší a lepší.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Predané
Cena
65,00 €

Výber hmotnosti

Príprava: 6 - 8 g puerhu vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Yi Wu, Luo Shui Dong
Zber/ rok výroby: 14.apríla 2018