Čajový tip: ochutnajte vynikajúci červený čaj Formosa Ruan Zhi, ktorý pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan.

O nás

Máme radi čaj. Voňavý a chutný, kvalitný sypaný čaj. Takýto čaj nájdete v našom eshope.

Žijeme a pôsobíme vo Vysokých Tatrách, kde v Starom Smokovci už osem rokov prevádzkujeme čajovňu Kaviareň a čajovňa U Vlka a kamenný obchod Zlatý drak šťastia – 1. čajový obchod v Tatrách. Radi čaj ponúkame, pripravujeme, predávame, spoznávame ho hlbšie a radi ho učíme spoznávať i našich hostí.
Pripraviť si kvalitný a chutný čaj je zážitok. Pripraviť si kvalitný a chutný čaj v Tatrách je zážitok umocnený čistým vduchom a nadmorskou výškou, silou okolitých štítov, pokojnejšou mysľou a v neposlednom rade naozaj dobrou a čistou vodou z hôr. Čím dlhší je náš vzťah s čajom, tým väčšmi nás fascinuje – svojou rôznorodosťou, silou a jemnosťou zároveň, schopnosťou zrieť a premieňať sa.
Pozývame vás spoznávať čaj s nami a dotknúť sa ho tak, ako ho možno nepoznáte.

V našej ponuke sa zameriavame najmä na čínske čaje. Naším hlavným dodávateľom čajov je pán Jin Wei, ktorý má svojich overených pestovateľov a čaje osobne vyberá i dováža, dbá na kvalitu ich pestovania a spracovania, venuje sa tiež výrobe vlastných puerhových zmesí z kvalitného čajového „materiálu“. Vďaka nemu sa môžeme i my zaručiť za to, že v našej ponuke nájdete čaje najvyššej kvality a výnimočnej chute, bez chemických postrekov, často zo šetrného poľnohospodárstva. Viaceré z čajov v našej ponuke majú dokonca i certifikát bio kvality.
Okrem čínskych čajov máme v ponuke i výber kvalitných japonských čajov, taiwanské, nepálske a indické čaje, ako i čínske byliny, tradičné byliny a originálne bylinné zmesi našej receptúry.