Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Formosa Ruan Zhi Hong Cha

Vynikajúci červený čaj z Taiwanu (Formosa) z tohtoročného aprílového zberu. Čaj pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan, čo mu dodáva typický nádych vysokohorských oolongov. List je však spracovaný ako červený čaj, teda v jeho chuti nájdeme miernu trpkosť a zvieravosť, doplnenú o hlboké tóny zrelého ovocia. Vďaka hutnejšiemu a pevnému listu kultivaru Ruan Zhi vydrží čaj veľké množstvo nálevov.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
11,50 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber Ekologické poľnohospodárstvo

Ruan Zhi 软枝: mäkká stonka v klasifikácii oolongových kultivarov. Pôvodný kultivar bol na Taiwan dovezený pravdepodobne z Fu-ťienu; totožný s kultivarom Qing Xin.

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Taiwan
Miesto/ záhrada: Nantou, Ali Shan
Zber/ rok výroby: 10.4. 2023