Na chladné jesenné dni odporúčame Nebeský červený čaj / Tian Mu Hong Cha. V jeho chuti pocítite vzácne drevo, marhule, slivky, hladkosť i trpkosť čokolády. Voňavý čaj na zahriatie a povzbudenie.

Gruzínsky biely čaj Imereti

Kríky tohto čajovníka rastú divoko v horských lesoch Imeretskej oblasti (800-900 m.n.m), v ekosystémoch s veľkými stromami, bez ľudských aktivít.

Proces spracovania je odlišný od bežne používaných postupov spracovania bielych čajov, čo je spravidla sušenie čajových lístkov na slnku. Miesto toho je použitá technika tieneného spracovania a minimálneho kontaktu so slnečných žiarením ako pri sušení, tak aj pri zbere lístkov. Vďaka tejto technike sa v lístkoch zachovajú látky, ktoré dávajú čaju špecifickú chuť. Čaj je pestovaný bez použitia pesticídov a herbicídov. Biely čaj pôsobí proti starnutiu, zlepšuje činnosť imunitného systému, napomáha chudnutiu a má antioxidačné účinky.

Oboma spôsobmi prípravy si pripravíme nálev svetlo-žltej až jantárovej farby. Chuť čaju je drevitá, medová, s tónmi mandlí a tymiánu. Nálev zanecháva pocit čistej chuti. V porovnaní s čajmi z iných oblastí majú gruzínske čaje prirodzene nižší obsah kofeínu. Ako všetky biele čaje, aj tento odporúčame najmä na ranné popíjanie.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
284,00 €

Výber hmotnosti

Príprava: kung-fu (konvička sklo, porcelán/ zhong): 5-7 g. čajových lístkov, 150-200 ml. vody, 90°C, lúhovať 1-2 nálev asi 2 minúty, postupne čas predlžovať, minimálne 5 nálevov
zliaty čaj: 5 g. čaju - 250 ml vody, 90°C – 5-10 minút, nálev možno zopakovať

Intenzitu nálevu je možné upraviť pridaním/ znížením gramáže čajových lístkov, dobou lúhovania a teplotou vody (čím nižšia teplota, tým jemnejší nálev).

Pôvod: Gruzínsko, oblasť Imereti, 800-900 m.n.m.
Zber/ rok výroby: leto 2022