V PONUKE MÁME ĎALŠIE ČERSTVÉ ZELENÉ ČAJE! OKREM YUNNAN ZAO CHUN (SKORÁ JAR) AJ MENG DING GAN LU (SLADKÁ ROSA) MENG DING SHI HUA (KAMENNÁ KVETINA) A LUNG CHING DA FO. NÁJDETE V SEKCII ZELENÉ ČAJE. 

Huang Da Cha

Tento žltý čaj je novinkou v našom čajovom lístku. Má výnimočnú sladkasto kvetovú vôňu a vyváženú chuť pripomínajúcu jemné oolongy. Extravagantný je skôr vzhľadom – jeho väčšie lístky, vrátane dlhých stoniek, sú charakteristické pre typ huangdacha a dodávaju čaju väčšiu výdrž v stabilných a vyvážených nálevoch a sladkastejšiu chuť.
Po vložení listov do vyhriatej konvičky sa rozvinie vôňa, ktorá jemne pripomína orgovánové kvety alebo rozkvitnuté púpavy, niekomu i zrelý žltý melón. V chuti môžeme pocítiť sladkasté stopy krémového charakteru, s nádychom sladkého ovocia. Jeho žltá farba sa dosahuje kratšou fermentáciou pri výrazne nižších teplotách než napríklad pri zelenom čaji.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
7,50 €

Výber hmotnosti

Príprava: Na prípravu žltého čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 90°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 30/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ An-chuej
Zber/ rok výroby: 13.5. 2020