Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Malá zelená mandarínka / Xiao Qing Gan 2009

Xiao Qing Gan – doslova „malá zelená mandarínka“. Vyrába sa zo špeciálnej odrody citrusov, ktoré sa používajú nie plne dozreté. Po vydlabaní dužiny sa kôra naplní sypaným tmavým pu-erhom a ďalej sa nechávajú zrieť spoločne.
Týmto procesom sa prenesie prirodzená aróma a chuť mandarínky na čajové lístky, čo čaju dáva unikátny osviežujúci charakter.
Snúbi sa tu voňavá ovocná aróma so sladkou čajovou chuťou. Nálev je svetločervený, hutný, pôsobí hladko, v závere je sladkasto svieži. Celkovo má tento čaj silnejšiu a bohatšiu chuť než bežné pu-erhy, pretože v sebe nesie kombináciu sladkosti, jemnej horkosti a osviežujúcej citrusovej arómy.

Výborný pu-erh na popíjanie počas celého dňa, alebo s väčším počtom priateľov.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
4,00 €

Výber hmotnosti

Xiao Qing Gan Pu Er Cha: zelená mandarínková kôra plnená tmavým pu-erhom, špecialita z Xinhui, Guangdong.

Zelené mandarínky majú najvyšší obsah oleja. Majú mierne horkú a kyslú chuť s výraznou ovocnou arómou v čaji. Sú sladké a zanechávajú osviežujúci dozvuk. Pôsobia na pečeň a žlčové cesty, regulujú energiu pečene, zlepšujú trávenie a chránia kardiovaskulárny systém. Často sa používajú na liečbu príznakov ako pruh, na problémy s trávením či na opuchy.

Príprava: jeden kus Xiao Qing Gan vybalený z papierového obalu vložíme do čajového sitka, ktoré položíme na džbánik. Mandarínku pomaly prelievame vriacou vodou tak, aby voda rovnomerne stekala do džbánika. Z jedného čaju je možné pripraviť 7-8 krásnych plných nálevov.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Hmotnosť: 1ks = cca 16g
Miesto/ záhrada: Simao
Zber/ rok výroby: sber: 2006, lisovanie: jeseň 2015
Pôvod manderínky: provincia Guangdog, miesto Xinhui
Označenie/receptúra: Gong Ting