Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Wu Liang Shan Mao Jian Ye Sheng

Svieži aromatický čaj z vyšších polôh čajových záhrad na hore Wu Liang Shan (1670 m.n.m.) v provincii Yunnan. Čaj má tmavozelený mierne zakrútený list, s veľkým podielom strieborných tipsov – vrcholových lístkov. List má sviežu vôňu, v ktorej môžete zacítiť stopy ovocia či nádych horských lúk. Nálev iskrivozelenej až žltozelenej farby nesie v sebe silnejšiu a výraznú chuť, s nádychom gaštanových kvetov. V chuti je možné pocítiť príbuznosť s naším obľúbeným prvým jarným čajom Yunnan Zao Chun – Skorá jar.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
344,00 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Prečítajte si článok Čerstvý zelený čaj

 

 

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Wu Liang Shan
Zber/ rok výroby: 15. 2. 2024
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha, Ye Sheng