ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Železná bohyňa milostrdenstva "kráľovská" / Tie Guan Yin King

Tie Guan Yin Wang alebo ‚kráľovská‘, vyššia trieda slávneho čaju Železná bohyňa milosrdenstva. Táto sorta má jasnozelené listy, ktoré sú typicky voľne zrolované do guliček. Očarí nás jej svieža a číra kvetinovo-orchideová vôňa. Chuť je jemná a kvetová, s dlhou medovo sladkastou dochuťou. Vydrží veľké množstvo nálevov.

Oolong Tie Guan Yin zvyšuje schopnosť sústrediť sa, pôsobí povzbudzujúco, podporuje látkovú výmenu, tvorbu moču a vylučovanie škodlivých látok z tela.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
10,50 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: 6 - 8 g čaju vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.
 

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: An Xi
Zber/ rok výroby: