ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Zlatá opica / Dian Hong Jin Hou

Jin Mao Hou - „Zlatá opica“ – červený tipsový čaj s bohatými chĺpkami z provincie Yunnan. Jemne stočené bohato ochmýrené vrcholové lístky zlatohnedej farby sa počas popíjania rozvinú do malých tipsov – vrcholový puk a jeden lístok. Čaj ušľachtilej chuti s teplými tónmi sušených marhúľ a čokoládovou vôňou.

Tento rok pochádza čaj z oblasti Feng Qing, ktorá sa vyznačuje bohatšou arómou a výraznejšou ovocnou chuťou. Najlepšie čaje typu Dian Hong pochádzajú práve z tejto oblasti.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
14,00 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme.Vďaka vysokému podielu jemných tipsov čaju Zlatá opica odporúčame opatrnejšiu prípravu s vodou okolo 85-90°C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

 

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Feng Qing
Zber/ rok výroby: 12.2. 2023

Súvisiace produkty