ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Divoký čaj z Feng Qing / Feng Qing Gushu

Šťavnatý červený čaj z divoko rastúcich starých čajovníkov yunnanskej veľkolistej variety, z vyhlásenej oblasti Feng Qing v provincii Yunnan. Čajové lístky sa zbierali v marci 2022 z vyše storočných čajovníkov. Čaj má silnejšie a väčšie listy, menej tipsov – vrcholových lístkov, ale o to viac odtienkov v chuti a veľké množstvo nálevov. Nesie typickú sladkú vôňu a intenzívnu sladko ovocnú chuť so stopami sladu, sušených sliviek a marhúľ.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
15,90 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Gu Shu: doslovný preklad Starý Strom, ale tento termín sa obvykle používa na označenie čaju spracovaného z divoko rastúcich, nekultivovaných čajovníkov.

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Yunnan
Miesto/ záhrada: Feng Qing
Zber/ rok výroby: 7. marca 2022
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha, Gushu