ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Dračia studňa z Levieho vrcholka / Lung Ching Shi Feng

Z čajov Dračia studňa v našej ponuke je tento najvyššej triedy. Svojich priaznivcov odmení vysokou ušľachtilou vôňou a plnou chuťou.
Podľa tradičného čínskeho prístupu má mať pravý Lung Ching štyri vlastnosti, vnímané ako štyri poklady – jasno zelenú farbu, hustú vôňu, nasýtenú chuť a nádherný tvar listu. „Dračia studňa z Levieho vrcholčeka“ má všetky tieto vlastnosti zastúpené v plnej miere. Aby ste si lepšie vychutnali nielen chuť, ale taktiež vzhľad tohoto vychýreného čaju, odporúčame použiť pri jeho príprave sklenenú konvičku. Čaj sa zalieva vodou okolo 80-85 °C. Zaobchádzať s čajom sa musí veľmi opatrne, lepšie je urobiť čaj jemnejší pre zachovanie jeho vône.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
514,00 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Če-ťiang
Miesto/ záhrada: Shi Feng
Zber/ rok výroby: 17.4. 2023
Kultivar: Qun Ti Zhong, Tu Cha