OCHUTNAJTE ÚTESOVÝ OOLONG SHUI XIAN - NARCIS Z HÔR WU YI, ZNÁMY AJ AKO VODNÁ VÍLA. VYZNAČUJE SA OSTREJŠOU PEČENOU A PRAŽENOU VÔŇOU. V NÁLEVE POPRI DYMOVOSTI POCÍTIME AJ KVETINOVO-OVOCNÉ SLADKASTÉ TÓNY.

Dračia studňa od Západného jazera / Lung Ching Xi Hu

Z preslávených a obľúbených zelených čajov Lung Ching, alebo Dračia studňa, je toto základná trieda, ale veľmi dobrá a kvalitná voľba pre každodenné popíjanie. Čaj má jasnozelené ploché lístky, výraznú vôňu, a sladký nálev. Proces triedenia, sušenia a praženia čajových listov musí byť presne dodržaný, aby sa vyrobil pravý Lung Ching.
Západné jazero „Xi Hu“ sa nachádza v blízkosti Hangzou na východe Číny. Kláštorné plantáže v jeho okolí boli známe už v 8. storočí n.l., v dobách „Klasickej knihy o čaji“ od Lu Yua.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
6,90 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Na prípravu zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 40-60s, ďalšie potom 15-20s/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Če-ťiang
Miesto/ záhrada: Xi Hu