ODPORÚČAME NAŠU NOVINKU - TIE GUAN YIN KING / ŽELEZNÁ BOHYŇA MILOSRDENSTVA KRÁĽOVSKÁ. OČARÍ VÁS SVOJOU SVIEŽOU A ČÍROU KVETINOVOU VÔŇOU A JEMNOU CHUŤOU, S DLHOU MEDOVO SLADKASTOU DOCHUŤOU.

Perlový čaj / Gunpowder

Perlový čaj je na západe známe Ako "strelný prach". Patrí Medzi významné výrobky určené na vývoz, hoci v samotnej Číne nie je až tak oblubene. Na západe sa teší popularite Vďaka svojmu tvaru - lístky ŠÚ zatočené do malých guličiek, kvoli Comu vacsie množstvo čajov pripomína strelný prach. Vďaka tomuto spracovanie je čaj odolný proti starnutím a vstrebávaním pachovú. Nálev má Farbu žltozelenú, chuť veľmi silní a dosť trpké, ale obsahuje Parfemy zdravíme prospešných Latok, Rovňák Ako ostatné zelené čaje, Vrátane čajových polyfenolové, zinku, Flavonoidový a Florida. Zaujímavý je v kombináciám s marockou mätou s veľkým množstvom cukru - nápoj známe Ako "Tuareg".

Jedná sa o veľmi kvalitný Tried čajov Gunpowder.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
3,60 €

Výber hmotnosti

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: Fu Ding
Zber/ rok výroby: máj 2019