ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Jazmínové dračie perly / Moli Tai Mu Long Zhu

Jazmínové dračie perly je nádherný, jemný kompletne ručne spracovaný zelený čaj s jazmínom. Čajové tipsy sú zvinuté do malých pravidelných guľôčok, jazmínový kvet sa k čaju pridal v procese sušenia. Podľa toho dostal čaj aj meno - Dračie perly, niekedy sa však tiež nazýva aj Dračie oči. Čaj má jemne zelený svieži a silno aromatický nálev, v ktorom sa intenzívna chuť jazmínu snúbi s jemným zeleným čajom. Kvalitná jazmínová aróma vydrží ešte dlho po dopití čaju. Nálev má svetlú farbu a je veľmi jemného charakteru. Jazmín skôr podčiarkuje čajové tóny, ale neprehlušuje chuť zeleného čaju. Čaj chutí sladkasto, ale hlavná chuť je skôr kvetová. Dá sa pripraviť na viac nálevov, ak postupne zvyšujeme teplotu vody. Krásny pohľad na rozvíjajúce sa guľôčky nám poskytne príprava v sklenenej konvičke.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
20,20 €

Výber hmotnosti

Čerstvý zber Ekologické poľnohospodárstvo

Príprava: Na prípravu jazmínového zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 40-60s, ďalšie potom 15-20s/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: Ze Rong
Zber/ rok výroby: jar 2022 / spracovanie jeseň 2022