Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Jazmínový Biely kráľ / Hua Cha White King

Biely kráľ je kvalitný zelený čaj z jarného zberu s vysokým podielom bielych mladých pupeňov, ktorý je sušený spolu s kvetmi jazmínu. Čaj takto získava nádhernú jazmínovú vôňu. Neskôr sa kvety odoberú, aby zostal len čistý list zeleného čaju so stopou vône jazmínu.
Tento jazmínový čaj je dobrou voľbou vzhľadom na priaznivú cenu vo vzťahu k vyššej kvalite čaju.

Čaj použitý ako základ na ovonenie je sám o sebe kvalitným jarným zeleným čajom – tento rok pôvodom z Yunnanu – ale pridanie jazmínových kvetov jeho kvalitu ešte zvýšilo. Biely kráľ z produkcie roku 2022 bol ovoňaný čerstvým jesenným jazmínom v pomere 5:1 (na 1kg čaju bolo postupne použitých 5kg jazmínových kvetov).

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
5,70 €

Výber hmotnosti

Príprava: Na prípravu jazmínového zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 40-60s, ďalšie potom 15-20s/20/30/40/50/60+.

 

Pôvod / provincia: Čína / Kuang-si / Yunnan
Miesto/ záhrada: Lu Zhou, Simao
Zber/ rok výroby: jar 2022 / spracovanie jeseň 2022