OCHUTNAJTE ÚTESOVÝ OOLONG SHUI XIAN - NARCIS Z HÔR WU YI, ZNÁMY AJ AKO VODNÁ VÍLA. VYZNAČUJE SA OSTREJŠOU PEČENOU A PRAŽENOU VÔŇOU. V NÁLEVE POPRI DYMOVOSTI POCÍTIME AJ KVETINOVO-OVOCNÉ SLADKASTÉ TÓNY.

Nebeský červený čaj / Tian Mu Hong Cha

Svieži aromatický červený čaj s ovocným nádychom z hory Tian Mu. Suchý tmavohnědý list tohoto výnimočného čaju pripomína vôňu vzácneho dreva. V náleve potom ucítime vôňu sušených marhúľ a sliviek, čokoládovú vôňu a medové tóny. Nebeský červený čaj je tichý a príjemný spoločník v chladných a daždivých dňoch.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
8,60 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Long Jing #43 - najznámejší zo série kultivarov vyvinutých Inštitútom pre čajový výskum pod Čínskou akadémiou vied. Bol naklonovaný z kultivaru Jiu Keng a používá sa na výrobu zelených a červených čajov. Pre svoje skoro rašiace puky sa používa predovšetkým pre včasné jarné zbery.

Príprava: Na prípravu červeného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Če-ťiang
Miesto/ záhrada: Xin Chang Da Fo
Zber/ rok výroby: apríl 2020