ODPORÚČAME FORMOSA RUAN ZHI HONG CHA, VYNIKAJÚCI ČERVENÝ ČAJ Z POHORIA ALI SHAN V NANTOU. NESIE V SEBE HLBOKÉ TÓNY ZRELÉHO OVOCIA, I PRÍJEMNÚ ZVIERAVOSŤ A TRPKOSŤ V DOCHUTI. VYDRŽÍ VEĽKÉ MNOŽSTVO NÁLEVOV.  

Zamrznutý vrcholček / Dung Ding Supergrade

Vynikajúci oolong v tradičnom, prepečenejšom prevedení, priamo z okolia dediny Nantou, ktorá je kolískou čaju Dung Ding. Čaj je spracovaný z kultivaru Qing Xin a jeho listy sú zvinuté do rovnomerných guličiek vo veľkosti hrášku. Počas popíjania sa listy rozvinú a otvoria.

V jednotlivých nálevoch nájdeme sviežu vôňu klasických taiwanských oolongov - sladkú, jemnú, ovocnú. Môže nám pripomínať marhule, broskyne, sušené ovocie, tropické ovocie, ale nájdeme v ňom i kvetové tóny. Chuť nálevu je sýta a hutná, s medovým nádychom a s mliečnou konzistenciou. Paleta chutí i vôní tohto čaju je veľmi pestrá, čaj vydrží mnoho chutných nálevov.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
679,00 €

Balenie

Príprava: 6 - 8 g čaju vložíme do vyhriatej 200ml konvičky. Najprv čajový list "opláchneme" menším množstvom horúcej vody, ktorú vylejeme. Následne pripravujeme nálevy - horúcou vodou (100 °C) zalejeme čaj a necháme lúhovať cca 30-45 sekúnd, potom čajový nálev zlejeme do džbánika a popíjame. Tento postup zalievania čaju opakujeme 4-6 krát,od štvrtého nálevu môžeme dobu lúhovania predĺžiť na 60 sekúnd.

Pôvod / provincia: Taiwan
Miesto/ záhrada: Nantou
Zber/ rok výroby: 24. apríla 2022