Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Bai Mu Dan Xiao Fang

„Biela pivonka“ – päť jednotlivo balených lisovaných tehličiek po 4g čaju, spolu v štýlovej papierovej krabičke. Ušľachtilý list s veľkým podielom Bai Hao – bielych ochmýrených vrcholových lístkov.

Čaj ponúka zelenožltý svieži nálev s kvetinovou jemnou a nežnou vôňou. Chuť je hodvábne hladká a zároveň plná, okrúhla, so sladkastou a dlhou dochuťou. Čaj stačí lúhovať pomerne krátko, vďaka postupnému otváraniu zalisovaných lístkov vydrží mnoho nálevov.
Ideálny čaj na cesty, vhodný tiež ako pekný darček.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
10,50 €

Príprava: Na prípravu bieleho čaju sa najviac hodia sklenené konvičky alebo porcelán. Konvičku vyhrejeme vriacou vodou, ktorú vylejeme a do vyhriatej 200ml konvičky vložíme porciu čajových lístkov, zalejeme vodou s teplotou 90-100°C, luhujeme 30-45s. Ďalšie nálevy luhujeme o niečo kratšie, čaj by mal zniesť 4-5 plnohodnotných nálevov, pri bielych čajoch z divokých čajovníkov je počet nálevov 5-6.

Prečítajte si článok o bielom čaji

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Hmotnosť: 5x4g
Miesto/ záhrada: Fu Ding
Zber/ rok výroby: 1.4. 2023