Čajový tip: ochutnajte vynikajúci červený čaj Formosa Ruan Zhi, ktorý pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan.

Dračia studňa Veľkého Budhu z Xin Chang / Lung Ching Da Fo

Lung Ching Xin Chang Da Fo alebo Dračia studňa Veľkého Budhu z Xin Chang, vyrobená zo skôr rašiaceho kultivaru  Ping Yang Te Zao.

Delikátna, ušľachtilá a vysoká sorta Dračej studne s vyberaným a dokonale spracovaným listom. Po vložení listu do vyhriatej konvičky prekvapí jemnou plnou vôňou pražených lieskových orechov. Jemne zelený nálev má hlbokú sviežu, zaoblenú a dokonale hladkú chuť. Nevtieravý, plný a hladký dozvuk v ústach vydrží dlho po dopití.

Odporúčame všetkým milovníkom zelených čajov, zvlášť čajov typu Dračia studňa.

 

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
34,80 €

Výber hmotnosti

Ekologické poľnohospodárstvo

Čaje typu Long Jing z oblasti Xin Chang s priezviskom Da Fo, doslova "Veľký Budha" podľa miestneho chrámu Veľkého Budhu. Oblast Xin Chang leží v provincii Če-ťiang a napriek tomu, že sa tu čaje typu Dračia studňa produkujú už pomerne dlho, oblasť len nedávno uznali ako oficiálneho producenta toho slávneho čaju. Miestne čaje sa naviac rok od roku stávajú obľúbenejšími a rastie nielen ich cena i kvalita. Objavujú se dokonce názory, že čaje z Xin Chang sú lepšie než dnešné čaje z miesta pôvodu Dračej studne, ale to už je na individuálnom posúdení.

Termín Ming Qian Cha - se uváza pri čajoch z najcenejších skorých zberov roka, kedy rašia prvé lístky najvyššej kvality. Doslova znamená čaje zbierané pred sviatkom jari Qing Ming - 清明 (začiatok apríla).

Príprava: Pri príprave zeleného čaju používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej 200ml konvičky vložíme 6g čajových listov, zalievame vodou s teplotou 75-85°C, prvý nálev luhujeme 30-40s, ďalšie potom 20/30/40-50/60+.

Prečítajte si článok Čerstvý zelený čaj

Pôvod / provincia: Čína/ Če-ťiang
Miesto/ záhrada: Xin Chang Da Fo
Zber/ rok výroby: 22. 3. 2024
Kultivar: Wu Niu Zao
Označenie/receptúra: Ming Qian Cha