Ochutnajte tohtoročné čerstvé zelené čínske čaje, ktoré k nám práve dorazili. Sladká rosa (Meng Ding Gan Lu), Kamenná kvetina (Meng Ding Shi Hua) a Dračia studňa Veľkého Budhu (Lung Ching Da Fo). Závan jari z čínskych plantáží. 

Veľké šarlátové rúcho Ji Pin / Da Hong Pao Ji Pin

Unikátny autentický čaj z hlavného materského útesu s priam vzorovým listom. Precízna interpretácia slávneho čaju od majstra Wang Shun Minga z Wu Yi Shan Qi Ming Tea Research Institute (zal. 1938). Výborný darček pre čajových znalcov – skutočný Kráľ čajov. Spracovaný kompletne ručne podľa tradičných postupov, vysušený v peci na drevenom uhlí. Suché listy sú pomerne malé, rovnakej veľkosti, farba zelenočierna, lesklý povrch listov pripomína uhlie. Nálev je priezračný, žiarivo tmavooranžový. Vôňa nápoja je až okúzľujúca, sladkasto ovocná s tónmi kvetov. Chuť je veľmi hlboká a sladká. Po niekoľkých nálevoch sa čajové lístky zväčšia, farbu majú zelenšiu, je vidieť bohaté ochmýrenie, na dotyk sú hodvábne. Na listoch sú malé celkom viditeľné hrbolčeky. Po piatom šiestom náleve sa v chuti a vôni objavujú ovocné a ľahké orchideové tóny. Dochuť je dlhá, medovo-kvetová.

Zobraziť viac
Dostupnosť
Skladom
Cena
496,00 €

Balenie

Príprava: Na prípravu čaju oolong používame najlepšie sklenenú konvičku, v ktorej sa dá dobre pozorovať rozvíjanie listov. Do vyhriatej konvičky vložíme 3g čajových listov na 100 ml vody, najprv čaj „opláchneme“, teda zalejeme vodou 95-100°C a ihneď zlejeme, potom zalievame vodou s teplotou 95-100 °C. Prvý nálev luhujeme 30-40 sekúnd, ďalšie potom 15-20/20/30/40/50/60+.

Pôvod / provincia: Čína/ Fu-ťien
Miesto/ záhrada: Wu Yi Shan
Zber/ rok výroby: 9.9. 2019