Čajový tip: ochutnajte vynikajúci červený čaj Formosa Ruan Zhi, ktorý pochádza z oblasti Nantou z pohoria Ali Shan.

Biele čaje

Biely čaj je pre nás prvým ranným sprievodcom – čistí telo a jemne mäkko povzbudí. Spoznáte ho po charakteristickej bylinno-sladkej chuti. Odporúčame piť skoro ráno, najmä pre jeho silné čistiace účinky. V našej ponuke nájdete vysoko kvalitné šľachtené i nešľachtené biele čaje, v sypanej i lisovanej forme. Biely čaj nesmie chýbať u žiadneho čajomila.
Biely čaj je, vzhľadom na spôsobom spracovania, najprirodzenejšou formou čaju. Zozbierané lístky sa nechajú iba zavädnúť na slnku, potom sa sušia a nakoniec triedia. Biely čaj nie je fermentovaný, jedine pri zavädnutí môže dôjsť k jemnej prirodzenej fermentácii. Lístky sa zbierajú opatrne a starostlivo, čím je určený aj stupeň kvality bieleho čaju. Jarný čaj je najkvalitnejší, vtedy sa zbierajú iba vybrané výhonky s prvým a druhým listom. V minulosti boli biele čaje určené výhradne pre cisára a jeho dvor.
Biely čaj všeobecne má vynikajúce liečivé účinky. Pomáha redukovať teplotu v tele, priaznivo vplýva pri liečbe cukrovky, pomáha vyrovnávať hladinu cukru v krvi. Ak je organizmus zaťažený veľkým množstvom toxínov usadených v tele, biely čaj podporí ich vylučovanie. Priaznivo tiež pôsobí na krvný tlak a pomáha pri liečbe cievnych ochorení, podporuje tiež prevenciu vzniku zhubných nádorov.
Zajímavosťou je, že pri dlhšom skladovaní sa biely čaj postupne stáva jemnejším v chuti a zároveň sa preukázateľne zvyšujú jeho účinky na naše zdravie.
Prečítajte si aj článok o bielych čajoch na našom blogu TU.